1 Mayıs 2015 Cuma

Tırnağa Şehir Deseni Nasıl Yapılır? 'City NailArt'

     Tırnak tasarımlarını epey beğenen ve inceleyen bayanlar olarak, bir de oldukça basit bir yöntemle tırnaklarınıza şehir teması uygulamaya ne dersiniz?

  
     Daha önce incelediğim nail art çalışmalarında internette gördüğüm ve çok beğendiğim şehir desenini ne zamandır denemeyi planlıyordum, nihayetinde sonuçlandırdım. Gerçekten oldukça basit bir yöntemi var. Nasıl mı? Dilerseniz bu güzel tasarımın yapımını hemen inceleyelim;


    İlk önce tırnaklarımıza taban rengi olarak beyaz bir ojeyi uyguluyoruz. Ben Flormar'ın 300 numaralı beyaz ojesini uyguladım. Oje ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.     Daha sonra kendimize birer adet mavi ve mor renklerde oje seçiyoruz. Benim tercihimdeki ojeler bunlar. Rapsodinin 342 numaralı mavi ojesi ile ilgili detaylı yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Golden Rose'un mor ojesi ile ilgili detaylı bir yazı yakında gelecektir.


     Süngerimize mor oje altta, mavi oje üstte kalacak şekilde ojelerimizi sürüyoruz. Tırnaklarımıza süngerimizi ufak ufak dokundurarak mavi ve mor ojenin iç içe geçtiği bir görüntü elde edeceğiz. Sünger yöntemi ile ilgili detaylı bir yazı yayınlayacağım yakın bir zaman içerisinde. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra renklerin daha da iç içe ve doğal görünmesini sağlamak amacıyla birer kat parlatıcı sürüyoruz tırnaklarımıza, ojelerimiz kurumadan.


      
     Şimdi oldukça basit bir şekilde şehir temamızı oluşturacağız;
İlk olarak 1 numaralı görselde gösterildiği gibi, siyah oje fırçamızı yan yana yukardan aşağı tırnaklarımıza sürerek bina taslağı oluşturuyoruz. Bu işlem için ayrı bir fırçaya ihtiyacımız yok, ojenizin fırçası bunun için gayet ideal. Daha sonra 2 numaralı görseldeki gibi, bina taslaklarının birine fırçamızla ince bir anten çiziyoruz. Anten çizerken ince uçlu bir fırça kullandım. 3. görselde ise minik yıldızları anımsatacak ufak beyaz noktacıklar konduruyoruz gökyüzümüze. Bunun için ince uçlu fırçaların sapının ucunu kullanabiliriz. Son olarak da sarı ojemizi alarak bina taslaklarına pencere ışıklarını yansıtacak sarı noktacıklar koyuyoruz. Bu işlemi tüm binalarda sürdürüyoruz.     Son olarak da tırnaklarımıza bir kat parlatıcı sürüyoruz ve şehir desenimiz bitiyor. İşlem biraz uzun olsa da, oldukça basit.


Tasarımda kullanılan ojeler içinde blogda detaylı yazısı bulunanlar;
Flormar 313 numaralı siyah ojeye buradan,
Flormar 420 numaralı sarı ojeye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerle...

2 yorum:

  1. İçinde ombre olan her tasarımı seviyorum sanırım, ellerine sağlık :)

    YanıtlaSil
  2. Normalde pek sevmem ama aşırı beğendim bunu!!!

    YanıtlaSil

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...