18 Ağustos 2015 Salı

Tırnağa Örgü deseni nasıl yapılır? Örgü NailArt - Tırnak Tasarımı

     Tırnak tasarımları her geçen gün daha da ilgi gören, daha da merak salınan 
bir dal haline gelmekte. Tasarımların nasıl yapıldığını, uygulandığını merak eden bayanlar gün geçtikçe artıyor. İşte yeni yeni tasarım yolları öğrenmek ve tırnaklarına hoş bir hava katmak isteyen bayanlar için güzel bir öneri daha geliyor; Örgü Tırnaklar!     Sitemizde uzun bir zaman önce de farklı renklerde yaptığımız örgü tasarımını paylaşmıştık. Epey iyi bir okunma yüzdesi kazandı. Bu güzel yaz aylarında tırnakları denizle daha da bütünleştirecek yeni bir renk kombinasyonu ile örgü tasarımı yapmanın detaylarını bir kez daha inceleyelim:


      Gördüğümüz gibi örgü tasarımı yapmak, gerçekten de 'örgü örercesine' bir sağa bir sola çizgiler atarak tırnağı boyamaktan ibaret! Bu basit yöntemimizde dikkat etmemiz gereken sadece birkaç nokta bulunuyor;

1) Renklerin sırasını sakın karıştırmayın: Örgü örercesine sağa sola çizgilerimizi atarken renkleri rastgele atmayacağız. Ben renklerimi lacivert, mavi, beyaz şeklinde sıraya koydum. Siz de istediğiniz renkler ile istediğiniz gibi bir sıralama yapabilirsiniz, fakat bu sırayı şaşmamak şartı koyarak tüm tırnak boyunca devam ettireceğiz çizgilerimizi.

2) İlk iki çizgiyi tırnağı ortalayarak atın: 1 ve 2 numaralı görsellerde de dikkat edeceğiniz gibi ilk iki çizgiyi tırnağı tam ortalayarak yatay bir şekilde attım. Bu iki çizginin bitişme noktası, örgünün devamı boyunca o hizada dalgalanmalar yapacak.

3) Tüm çizgileri eşit yataylıkta atmaya özen gösterin: Tüm çizgileri yatay bir şekilde atarak örgümüzü tamamlıyoruz fakat bu yataylıklardaki eğimi mümkün olduğunca tüm çizgilerde eşit tutmaya çalışın. Bir çizgi çok yatayken diğer çizgiyi çok dik bir şekilde atarsak, örgümüz düz değil, yamuk bir şekilde inecektir.


     Örgü tasarımında çizgilerimizi oluştururken hiç bir ek malzemeye ihtiyacımız yok. Sadece kullandığınız ojelerin fırçaları ile atıyoruz çizgilerimizi. Ojeleriniz, tasarımda kullanacağınız tek malzemeler olacak. :)     Tek tek ve sık sık çizgiler atıyor olmak, tasarımın biraz zaman almasına neden oluyor açıkcası. Fakat kat kat ojeler sürüyor olmanız, size herhangi bir tasarımın getireceğinden çok daha uzun süreli bir dayanıklılık getiriyor. Günlerce bozulmadan kullanabiliyorsunuz tırnakları. Zaman alsa da, avantajları ve görsel güzelliği denemeye değiyor! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...